ادوین لفوره Edwin Lefevre

 

ادوین لفیور (1943-1871) روزنامه نگار، نویسنده و دیپلمات آمریکایی بود که بیشتر به خاطر نوشته هایش در زمینه تجارت وال استریت مورد توجه قرار گرفت. لوفر جورج ادوین هنری لفیور در 23 ژانویه 1870 در کلون کلمبیا (جمهوری پانامای فعلی) متولد شد. وی پسر امیلیا لوئیزا ماریا سانتیاگو د لا اوسا، خواهر جرونیمو و ماریا د لا اوسا د آمادور و هنری لوفور (1841-1899) بود. هنری در جرسی، در جزایر کانال متولد شد و در جوانی به ایالات متحده مهاجرت کرد. هنری سالها نماینده عمومی شرکت بخار پاسیفیک آمریکا برای پاناما بود. پسر آنها، ادوین، تابعیت مضاعف داشت و هنگامی که پسر بود به ایالات متحده فرستاده شد.

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پدر پولدار پدر فقیر - پرفروش‌ترین کتاب بین‌المللی که بیش از شش سال است در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز رتبه اول را به خود اختصاص داده است .

یک سرمایه‌گذار، کارآفرین و مربی است که دیدگاه‌هایش درباره پول و سرمایه‌گذاری در مقابل خرد متعارف او تقریباً به تنهایی طرز فکر ده‌ها میلیون نفر در سراسر جهان را در مورد پول به چالش کشیده و تغییر داده است.

در بیان دیدگاه خود در مورد چرایی توصیه‌های قدیمی - شغل خوب پیدا کنید، پول پس انداز کنید، از بدهی خارج شوید. رابرت برای بلندمدت سرمایه گذاری کنید و تنوع ایجاد کنید - توصیه "بد" (هم منسوخ و هم ناقص) است، رابرت به دلیل صحبت مستقیم، بی احترامی و شجاعت شهرت پیدا کرده است.

پدر پولدار پدر فقیر به عنوان طولانی ترین پرفروش ترین کتاب در هر چهار مورد رتبه بندی شده است.مجموعه پدر پولدار که به ۵۱ زبان ترجمه شده و در ۱۰۹ کشور در دسترس است، بیش از ۲۷ میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است و در فهرست پرفروش ترین ها در سراسر آسیا، استرالیا تسلط داشته است.

آمریکای جنوبی، مکزیک و اروپا. در سال ۲۰۰۵، رابرت به عنوان یکی از ۲۵ نویسنده برتر کتابفروش  مشاهیر Amazon معرفی شد.

رابرت یک ستون دو هفته‌ای به نام «چرا ثروتمندان ثروتمندتر می‌شوند» برای یاهو می‌نویسد! امور مالی و یک ستون ماهانه با عنوان "بازگشت ثروتمند" برای مجله کارآفرین. رابرت قبل از نوشتن "پدر پولدار پدر فقیر" بازی رومیزی آموزشی CASHFLOW 101 را ایجاد کرد تا به افراد استراتژی های مالی و سرمایه گذاری را آموزش دهد که پدر ثروتمندش سال ها به او آموزش داده است. همین استراتژی‌ها بود که به رابرت اجازه داد در سن ۴۷ سالگی بازنشسته شود. امروز بیش از ۲۱۰۰ باشگاه CASHFLOW - گروه‌های بازی مستقل از شرکت پدر ثروتمند - در شهرهای سراسر جهان وجود دارد.

رابرت کیوساکی که در هاوایی به دنیا آمده و بزرگ شده است، رابرت پس از فارغ التحصیلی از کالج در نیویورک، به نیروی تفنگداران دریایی پیوست و به عنوان افسر و خلبان هلیکوپتر در ویتنام خدمت کرد. پس از جنگ، رابرت برای کار در بخش فروش برای زیراکس شرکت کرد و در سال ۱۹۷۷ شرکتی را تأسیس کرد که اولین کیف پول‌های نایلونی و Velcro را به بازار آورد. او یک شرکت آموزشی بین المللی را در سال ۱۹۸۵ تأسیس کرد که تجارت و سرمایه گذاری را به ده ها هزار دانش آموز در سراسر جهان آموزش می داد. رابرت در سال ۱۹۹۴ کسب و کار خود را فروخت و با سرمایه گذاری های خود توانست در سن ۴۷ سالگی بازنشسته شود. در دوران بازنشستگی کوتاه مدت خود، پدر پولدار پدر فقیر را نوشت.

مارک اسپیتزنیگل | نشر چالش

مارک اسپیتزنیگل ( Mark Spitznagel)

سرمایه‌گذار، دادوستدگر ، نویسنده، و کشاورزی پایدار آمریکایی است. او به دلیل سرمایه‌گذاری در بازار بورس شدیداً گاوی مبتنی بر مکتب اتریش و پیشگامی در توزیع دم‌کلفت-پوشش ریسک (امور مالی) و بیش از همه به خاطر شرط بندی میلیارد دلاری شدیداً سوددهش بر بحران مالی ۲۰۱۲–۲۰۰۷ و نیز به خاطر اتهام موجب سقوط بازار سهام سال ۲۰۱۰ شناخته می‌شود.

او یکی از گاوی‌ترین و بزرگترین و شجاعترین سرمایه گذاران وال استریت شناخته می‌شود.

اسپیتزنیگل مشاور ارشد اقتصادی کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ سناتور رند پال است.

اسپیتزنیگل که یک جمهوری‌خواه لیبرترین است در کنار پیتر تیل کارآفرین از جمله حامیان اصلی مبارزات ران پال در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه در سال ۲۰۱۲ بوده است.
او مهمترین نظریه‌پرداز و مروج نظریات اقتصادی ران پال در جوامع دانشگاهی خوانده شده است.

نیکلاس-دارواس-Nicolas-Darvas

Nicolas Darvas | انتشارات چالش

نیکولاس دارواس(Nicolas Darvas)

یک سرمایه‌گذار خودآموخته، رقصنده، و نویسنده اهل مجارستان بود. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتابی با عنوان «چگونه در بازار سهام، ۲،۰۰۰،۰۰۰ دلار به دست آوردم» است.

نیکلاس در یکی از کتاب هایش نوشته :

" در یکی از کارهایم قرار بود ۶ هزار سهم با قیمت ۵۰ سنت متعلق به یک شرکت را به من بدهند، با اینکه هیچ اطلاعاتی از سهام نداشتم در قبال پرداخت ۳ هزار دلار آن سهام ها را دریافت کردم.

بعد از ۲ ماه بطور اتفاقی در روزنامه ای قیمت سهام را دیدم که از ۵۰ سنت نزدیک به ۲ دلار شده بود. یعنی 9000 دلار سود.

بعد از کسب آن سود شیرین ، دارواس فکر میکرد با مشورت گرفتن از دیگران می تواند سهام هایی را خریداری و سود هنگفتی کسب کند.

در حقیقت با پرس جو از افراد مختلف ، سهام هایی را خریداری میکرد که اصلا هیچ اطلاعاتی در موردشان نداشت.

بعد از گذشت مدتی ضررهای ۲۰ الی ۳۰ درصدی از خرید و فروش هایی که از این طریق انجام میداد نصیب اش شد که بقول خودش از این دوران بعنوان دوران قماربازی یاد میکند.

نیکلاس پس از آن دوران ، شروع به بررسی صورت های مالی ، فروش و سود و زیان های شرکت ها کرد ( با تحلیل بنیادی آشنا شد ) ، با این روش سود خوبی از خرید و فروش سهام های شرکت های کسب کرد.

نیکولاس دارواس سپس با یکسری فاکتور های فاندمنتال آشنا میشود . ( DPS ، EPS ، P/E )

تا مدت ها از روش های بررسی فاندمنتال شرکت های سودهای خوبی کسب کرد. اما در یکی از شرکت هایی که از لحاظ بنیادی بسیار خوب بود و سهام آن را خریداری کرده بود متوجه میشود در حال افت میباشد و ضرر سنگینی از فروش سهام مذکور می کند.

بعد از آن نیکولاس دارواس متوجه تحلیل دیگری بنام تحلیل تکنیکال میشود که از بررسی نمودارها و رفتار قیمت سهم مترتب میشود.

در آن موقع بود که روش ترکیبی از تحلیل بنیادی و تکنیکال ، بنام Box Theory  را شناخت.

کتاب چگونه دو میلیون دلار در بازار سهام بدست آوردم ، ثبت تمامی معاملات ایشان میباشد که علت سودها و ضررهایش را در آن به نگارش درآورده است.
نظریه وی در خصوص خطوط قیمت سهم نیز بسیار مشهور میباشد.

مارک-داگلاس-Mark-Douglas

مارک داگلاس | فروشگاه نشر چالش
مارک داگلاس | فروشگاه نشر چالش

مارک داگلاس مدیرعامل شرکت Trading Behavior Dynamics است.

داگلاس نویسنده کتاب‌های  معامله‌گری در ناحیه Trading in the Zone و معامله‌گر منضبط می‌باشد. مارک داگلاس از دانشگاه ایالتی میشیگان در رشته‌های علوم سیاسی و ارتباطات اجتماعی فارغ‌التحصیل شده است.

او از درآمد بسیار بالا و مزایایی که شرکت بیمه در اختیار او می‌گذاشت، چشم پوشی کرد تا در معامله گری و بازارهای مالی فعالیت کند.

مارک داگلاس شروع به یادگیری کرد و توانست به عنوان کارگزار شرکت مریل لینچ (Merrill Lynch) در هیئت مدیره معاملات شیکاگو فعالیت کند.

او پس از مشاهده رفتار معامله گران و کارگزاران، به این نتیجه رسید که پیش بینی جهت حرکت بازار، بسیار دشوارتر از آنچه که افراد در خصوص آن بحث می‌کنند، می‌باشد. همچنین متوجه شد بیشتر افراد صرفاً امیدوارند که بازار در جهت موردنظر آن ها حرکت کند و هیچ‌گونه پیش بینی از جهت بازار ندارند.

این تفکر او سبب شد تا با خود متعهد شود که قبل از معامله، در حین معامله و پس از خروج از معامله، اقدام به نوشتن تمام افکار و تحلیل‌های خود کند.

این نوشته‌ها، اولین جرقه برای نوشتن کتاب معامله‌گر منضبط را در ذهن او زد.

دن لاک ( Dan Lok )

بیوگرافی دن لاک | نشر چالش

دن لاک (Dan Lok) در تاریخ ۲۴ نوامبر ۱۹۸۱ میلادی یا ۱۳۶۰ شمسی در کشور چین و شهر هنگ کنگ به دنیا آمد.

دن لاک تک فرزند است. در ۱۴ سالگی به همراه خانواده به کانادا مهاجرت می کنند. در ۱۶ سالگی پدر و مادرش از هم طلاق می گیرند و کمی بعد هم پدرش در هنگ کنگ ورشکست می شود.

در آن زمان دن لاک و مادرش در یک آپارتمان کوچک زندگی می کردند و پس از ورشکستگی پدرش، دَن متوجه شد که باید روی پای خود بایستد و تلاش کند تا مادرش بیشتر از این سختی نکشد.

او در یک فروشگاه مواد غذایی از ۹ صبح تا ۱۷ عصر مشغول به کار شد. این اولین و آخرین شغل او بود.

سپس برای تحصیل به کانادا رفت اما مدتی بعد با مربی خود آلن ژاک آشنا شد. دن لاک ادعا می کند که زندگی او پس از آشنایی با مربی اش آلن ژاک تغییر کرد. این حمایت جامع و راهنمایی مربی او بود که به او این اطمینان را داد تا به موفقیت دست یابد.

مدتی بعد پدر او فوت کرد و او حتی نتوانست با او خداحافظی کند، چون پدر او برای بدهی هایی که داشت تحت تعقیب دولت بود.

دن لاک قبل از اولین موفقیت خود ۱۳ بار در کسب و کارهای مختلف سرمایه گذاری کرد و شکست خورد. او در این مورد می گوید:

"اگر میتوانستم به گذشته برگردم، هیچ گاه وقت و انرژی خود را صرف آن ۱۳ کار بیهوده نمی کردم."

او در سال ۲۰۰۸ وارد حوزه ی بازاریابی اینترنتی شد و وقتی که ۲۷ سال سن داشت توانست به اولین یک میلیون دلار درآمد خود برسد و بعد از ۳ سال توانست یک میلیونر باشد!

دن لاک معتقد است هیچ چیز بیشتر از یک مربی حرفه ای نمی تواند به شما کمک کند. زمانی که او در کسب و کارهای مختلف شکست خورد و صد و پنجاه هزار دلار بدهکار بود با کمک مربی حرفه ای خود توانست تا قبل از ۳۰ سالگی یک میلیونر شود.

دن لاک به «پادشاه فروش کالای لاکچری و گران قیمت» معروف است و در همین زمینه خدماتی نیز ارائه می دهد اما درآمد اصلی او از سرمایه گذاری، فروش و کارآفرینی است. او همچنین جزو گران قیمت ترین مشاوران مالی در جهان هست.

او جزو میلیادر های خود ساخته ای است که توانسته متکی به خود ثروت زیادی را جمع آوری کند.

او یک شبکه از شرکت های چند میلیون دلاری ایجاد کرده است و یکی از پرطرفدارترین مشاوران در این زمینه است و به مردم سراسر جهان آموزش می دهد که چگونه یک امپراطوری تجاری برای خود بنا کنند.

علاقه مندان عزیز حتما از کتاب های فروشگاه نشر چالش نیز دیدن فرمایید.

منتخبی از کتاب های فروشگاه :

جک دی. شواگر ( Jack Schwager )

جک دی. شواگر

جک دی. شواگر یک متخصص شناخته شده در معاملات آتی و صندوق های تامینی و نویسنده تعدادی کتاب مالی تحسین شده است. آقای شواگر یکی از بنیانگذاران Fund Seeder (FundSeeder.com) است، پلتفرمی که برای یافتن استعدادهای تجاری کشف نشده در سرتاسر جهان و ارتباط معامله گران موفق ناشناخته با منابع سرمایه گذاری طراحی شده است. پیش از این، آقای شواگر شریک گروه فورچون (۲۰۰۱-۲۰۱۰)، یک شرکت مشاوره صندوق های تامینی مستقر در لندن بود. ۲۲ سال به عنوان مدیر تحقیقات آتی برای برخی از شرکت های پیشرو وال استریت بود.

آقای شواگر مطالب زیادی در مورد صنعت آتی و معامله گران بزرگ در تمام بازارهای مالی نوشته است. او شاید بیشتر به خاطر مجموعه پرفروش‌ترین مصاحبه‌هایش با بزرگترین مدیران صندوق تامینی در سه دهه اخیر شناخته شده است:

Market Wizards (1989, 2012), The New Market Wizards (1992), Stock Market Wizards (2001), Hedge Fund Market Wizards (2012), and The Little Book of Market Wizards (2014)

کتاب‌های دیگر او عبارتند از :

Market Sense and Nonsense (2012)

، مجموعه‌ای از تصورات غلط سرمایه‌گذاری، و مجموعه سه جلدی شواگر درباره آینده‌ها، متشکل از تحلیل بنیادی (۱۹۹۵)، تحلیل فنی (۱۹۹۶)، و تجارت مدیریت شده (۱۹۹۶). او همچنین نویسنده کتاب شروع در تحلیل تکنیکال (۱۹۹۹) است که بخشی از مجموعه محبوب شروع به کار جان وایلی است.

در سال ۲۰۱۵، آقای شواگر با TradeShark همکاری کرد تا مجموعه‌ای از شاخص‌های اختصاصی شامل وزن روند، خرید بیش از حد/فروش بیش از حد، وزن جهت و روند دوگانه را منتشر کند که همراه با مجموعه‌ای از هشت ویدیو که این شاخص‌ها را توضیح می‌دهند. برای لینک ویدیوها اینجا را کلیک کنید.

آقای شواگر یک سخنران مکرر سمینار است و در مورد طیف وسیعی از موضوعات تحلیلی از جمله ویژگی‌های معامله‌گران بزرگ، اشتباهات سرمایه‌گذاری، پرتفوی صندوق‌های تامینی، حساب‌های مدیریت شده، تحلیل فنی و ارزیابی سیستم معاملاتی سخنرانی کرده است.

او دارای لیسانس اقتصاد از کالج بروکلین (۱۹۷۰) و کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه براون (۱۹۷۱) است.

منبع مطلب : https://jackschwager.com

ال بروکس

Al Brooks

ال بروکس ( AL BROOKS  )

متولد ۱۹۵۲

فارغ التحصیل رشته چشم پزشکی از دانشگاه شیکاگو.

وی شغل چشم پزشکی را رها کرده و به عنوان یک معامله گر حرفه ای وارد بازارهای مالی شد.

آقای ال بروکس لقب معلم معامله گران را دارد.

وی در دانشگاه تکنیک های پیشرفته اسکلیپیگز را در بورس کالای شیکاگو تدریس کرده است و ده ها هزار کنفرانس های معامله گری برگزار کرده است که در طی این کنفرانس ها، روش های معامله گری را به کاربران آموزش داده است.

کتاب هایی که ال بروکس در حوزه بازارهای مالی نوشته است به زبان های مختلفی ترجمه شده است.

دلیلی که باعث شد ال بروکس از حرفه چشم پزشکی خود دست بکشد و وارد بازارهای مالی و معامله گری شود، آموزش به معامله گران در سراسر جهان بود. با بیش از ۳۰ سال تجربه کاری در بازارهای مالی.

هدف ال بروکس، ارائه بهترین ابزارهای معاملاتی برای کمک به موفقیت معامله گران بود.