نیکلاس-دارواس-Nicolas-Darvas

Nicolas Darvas | انتشارات چالش

نیکولاس دارواس(Nicolas Darvas)

یک سرمایه‌گذار خودآموخته، رقصنده، و نویسنده اهل مجارستان بود. بیشتر شهرت او به خاطر نوشتن کتابی با عنوان «چگونه در بازار سهام، ۲،۰۰۰،۰۰۰ دلار به دست آوردم» است.

نیکلاس در یکی از کتاب هایش نوشته :

" در یکی از کارهایم قرار بود ۶ هزار سهم با قیمت ۵۰ سنت متعلق به یک شرکت را به من بدهند، با اینکه هیچ اطلاعاتی از سهام نداشتم در قبال پرداخت ۳ هزار دلار آن سهام ها را دریافت کردم.

بعد از ۲ ماه بطور اتفاقی در روزنامه ای قیمت سهام را دیدم که از ۵۰ سنت نزدیک به ۲ دلار شده بود. یعنی 9000 دلار سود.

بعد از کسب آن سود شیرین ، دارواس فکر میکرد با مشورت گرفتن از دیگران می تواند سهام هایی را خریداری و سود هنگفتی کسب کند.

در حقیقت با پرس جو از افراد مختلف ، سهام هایی را خریداری میکرد که اصلا هیچ اطلاعاتی در موردشان نداشت.

بعد از گذشت مدتی ضررهای ۲۰ الی ۳۰ درصدی از خرید و فروش هایی که از این طریق انجام میداد نصیب اش شد که بقول خودش از این دوران بعنوان دوران قماربازی یاد میکند.

نیکلاس پس از آن دوران ، شروع به بررسی صورت های مالی ، فروش و سود و زیان های شرکت ها کرد ( با تحلیل بنیادی آشنا شد ) ، با این روش سود خوبی از خرید و فروش سهام های شرکت های کسب کرد.

نیکولاس دارواس سپس با یکسری فاکتور های فاندمنتال آشنا میشود . ( DPS ، EPS ، P/E )

تا مدت ها از روش های بررسی فاندمنتال شرکت های سودهای خوبی کسب کرد. اما در یکی از شرکت هایی که از لحاظ بنیادی بسیار خوب بود و سهام آن را خریداری کرده بود متوجه میشود در حال افت میباشد و ضرر سنگینی از فروش سهام مذکور می کند.

بعد از آن نیکولاس دارواس متوجه تحلیل دیگری بنام تحلیل تکنیکال میشود که از بررسی نمودارها و رفتار قیمت سهم مترتب میشود.

در آن موقع بود که روش ترکیبی از تحلیل بنیادی و تکنیکال ، بنام Box Theory  را شناخت.

کتاب چگونه دو میلیون دلار در بازار سهام بدست آوردم ، ثبت تمامی معاملات ایشان میباشد که علت سودها و ضررهایش را در آن به نگارش درآورده است.
نظریه وی در خصوص خطوط قیمت سهم نیز بسیار مشهور میباشد.

مارک-داگلاس-Mark-Douglas

مارک داگلاس | فروشگاه نشر چالش
مارک داگلاس | فروشگاه نشر چالش

مارک داگلاس مدیرعامل شرکت Trading Behavior Dynamics است.

داگلاس نویسنده کتاب‌های  معامله‌گری در ناحیه Trading in the Zone و معامله‌گر منضبط می‌باشد. مارک داگلاس از دانشگاه ایالتی میشیگان در رشته‌های علوم سیاسی و ارتباطات اجتماعی فارغ‌التحصیل شده است.

او از درآمد بسیار بالا و مزایایی که شرکت بیمه در اختیار او می‌گذاشت، چشم پوشی کرد تا در معامله گری و بازارهای مالی فعالیت کند.

مارک داگلاس شروع به یادگیری کرد و توانست به عنوان کارگزار شرکت مریل لینچ (Merrill Lynch) در هیئت مدیره معاملات شیکاگو فعالیت کند.

او پس از مشاهده رفتار معامله گران و کارگزاران، به این نتیجه رسید که پیش بینی جهت حرکت بازار، بسیار دشوارتر از آنچه که افراد در خصوص آن بحث می‌کنند، می‌باشد. همچنین متوجه شد بیشتر افراد صرفاً امیدوارند که بازار در جهت موردنظر آن ها حرکت کند و هیچ‌گونه پیش بینی از جهت بازار ندارند.

این تفکر او سبب شد تا با خود متعهد شود که قبل از معامله، در حین معامله و پس از خروج از معامله، اقدام به نوشتن تمام افکار و تحلیل‌های خود کند.

این نوشته‌ها، اولین جرقه برای نوشتن کتاب معامله‌گر منضبط را در ذهن او زد.

دن لاک ( Dan Lok )

بیوگرافی دن لاک | نشر چالش

دن لاک (Dan Lok) در تاریخ ۲۴ نوامبر ۱۹۸۱ میلادی یا ۱۳۶۰ شمسی در کشور چین و شهر هنگ کنگ به دنیا آمد.

دن لاک تک فرزند است. در ۱۴ سالگی به همراه خانواده به کانادا مهاجرت می کنند. در ۱۶ سالگی پدر و مادرش از هم طلاق می گیرند و کمی بعد هم پدرش در هنگ کنگ ورشکست می شود.

در آن زمان دن لاک و مادرش در یک آپارتمان کوچک زندگی می کردند و پس از ورشکستگی پدرش، دَن متوجه شد که باید روی پای خود بایستد و تلاش کند تا مادرش بیشتر از این سختی نکشد.

او در یک فروشگاه مواد غذایی از ۹ صبح تا ۱۷ عصر مشغول به کار شد. این اولین و آخرین شغل او بود.

سپس برای تحصیل به کانادا رفت اما مدتی بعد با مربی خود آلن ژاک آشنا شد. دن لاک ادعا می کند که زندگی او پس از آشنایی با مربی اش آلن ژاک تغییر کرد. این حمایت جامع و راهنمایی مربی او بود که به او این اطمینان را داد تا به موفقیت دست یابد.

مدتی بعد پدر او فوت کرد و او حتی نتوانست با او خداحافظی کند، چون پدر او برای بدهی هایی که داشت تحت تعقیب دولت بود.

دن لاک قبل از اولین موفقیت خود ۱۳ بار در کسب و کارهای مختلف سرمایه گذاری کرد و شکست خورد. او در این مورد می گوید:

"اگر میتوانستم به گذشته برگردم، هیچ گاه وقت و انرژی خود را صرف آن ۱۳ کار بیهوده نمی کردم."

او در سال ۲۰۰۸ وارد حوزه ی بازاریابی اینترنتی شد و وقتی که ۲۷ سال سن داشت توانست به اولین یک میلیون دلار درآمد خود برسد و بعد از ۳ سال توانست یک میلیونر باشد!

دن لاک معتقد است هیچ چیز بیشتر از یک مربی حرفه ای نمی تواند به شما کمک کند. زمانی که او در کسب و کارهای مختلف شکست خورد و صد و پنجاه هزار دلار بدهکار بود با کمک مربی حرفه ای خود توانست تا قبل از ۳۰ سالگی یک میلیونر شود.

دن لاک به «پادشاه فروش کالای لاکچری و گران قیمت» معروف است و در همین زمینه خدماتی نیز ارائه می دهد اما درآمد اصلی او از سرمایه گذاری، فروش و کارآفرینی است. او همچنین جزو گران قیمت ترین مشاوران مالی در جهان هست.

او جزو میلیادر های خود ساخته ای است که توانسته متکی به خود ثروت زیادی را جمع آوری کند.

او یک شبکه از شرکت های چند میلیون دلاری ایجاد کرده است و یکی از پرطرفدارترین مشاوران در این زمینه است و به مردم سراسر جهان آموزش می دهد که چگونه یک امپراطوری تجاری برای خود بنا کنند.

علاقه مندان عزیز حتما از کتاب های فروشگاه نشر چالش نیز دیدن فرمایید.

منتخبی از کتاب های فروشگاه :

جک دی. شواگر ( Jack Schwager )

جک دی. شواگر

جک دی. شواگر یک متخصص شناخته شده در معاملات آتی و صندوق های تامینی و نویسنده تعدادی کتاب مالی تحسین شده است. آقای شواگر یکی از بنیانگذاران Fund Seeder (FundSeeder.com) است، پلتفرمی که برای یافتن استعدادهای تجاری کشف نشده در سرتاسر جهان و ارتباط معامله گران موفق ناشناخته با منابع سرمایه گذاری طراحی شده است. پیش از این، آقای شواگر شریک گروه فورچون (۲۰۰۱-۲۰۱۰)، یک شرکت مشاوره صندوق های تامینی مستقر در لندن بود. ۲۲ سال به عنوان مدیر تحقیقات آتی برای برخی از شرکت های پیشرو وال استریت بود.

آقای شواگر مطالب زیادی در مورد صنعت آتی و معامله گران بزرگ در تمام بازارهای مالی نوشته است. او شاید بیشتر به خاطر مجموعه پرفروش‌ترین مصاحبه‌هایش با بزرگترین مدیران صندوق تامینی در سه دهه اخیر شناخته شده است:

Market Wizards (1989, 2012), The New Market Wizards (1992), Stock Market Wizards (2001), Hedge Fund Market Wizards (2012), and The Little Book of Market Wizards (2014)

کتاب‌های دیگر او عبارتند از :

Market Sense and Nonsense (2012)

، مجموعه‌ای از تصورات غلط سرمایه‌گذاری، و مجموعه سه جلدی شواگر درباره آینده‌ها، متشکل از تحلیل بنیادی (۱۹۹۵)، تحلیل فنی (۱۹۹۶)، و تجارت مدیریت شده (۱۹۹۶). او همچنین نویسنده کتاب شروع در تحلیل تکنیکال (۱۹۹۹) است که بخشی از مجموعه محبوب شروع به کار جان وایلی است.

در سال ۲۰۱۵، آقای شواگر با TradeShark همکاری کرد تا مجموعه‌ای از شاخص‌های اختصاصی شامل وزن روند، خرید بیش از حد/فروش بیش از حد، وزن جهت و روند دوگانه را منتشر کند که همراه با مجموعه‌ای از هشت ویدیو که این شاخص‌ها را توضیح می‌دهند. برای لینک ویدیوها اینجا را کلیک کنید.

آقای شواگر یک سخنران مکرر سمینار است و در مورد طیف وسیعی از موضوعات تحلیلی از جمله ویژگی‌های معامله‌گران بزرگ، اشتباهات سرمایه‌گذاری، پرتفوی صندوق‌های تامینی، حساب‌های مدیریت شده، تحلیل فنی و ارزیابی سیستم معاملاتی سخنرانی کرده است.

او دارای لیسانس اقتصاد از کالج بروکلین (۱۹۷۰) و کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه براون (۱۹۷۱) است.

منبع مطلب : https://jackschwager.com

لنس بگز-Lance Beggs

لنس بگز

لنس بگز (Lance Beggs)

ساکن کشور استرالیا.

خلبان هلیکوپترهای جنگنده بوده است.

لنس بگز علاقه مند ورود موضوعات ایمنی و هوانوردی به محیط تجارت و مطالعه مدیریت ریسک.

یکی از بهترین معامله گران موفق بازار ارزهای دیجیتال و دنیای کریپتوکارنسی ها .

صاحب سبک در حوزه تحلیل تکنیکال پرایس اکشن نیز.

ال بروکس

Al Brooks

ال بروکس ( AL BROOKS  )

متولد ۱۹۵۲

فارغ التحصیل رشته چشم پزشکی از دانشگاه شیکاگو.

وی شغل چشم پزشکی را رها کرده و به عنوان یک معامله گر حرفه ای وارد بازارهای مالی شد.

آقای ال بروکس لقب معلم معامله گران را دارد.

وی در دانشگاه تکنیک های پیشرفته اسکلیپیگز را در بورس کالای شیکاگو تدریس کرده است و ده ها هزار کنفرانس های معامله گری برگزار کرده است که در طی این کنفرانس ها، روش های معامله گری را به کاربران آموزش داده است.

کتاب هایی که ال بروکس در حوزه بازارهای مالی نوشته است به زبان های مختلفی ترجمه شده است.

دلیلی که باعث شد ال بروکس از حرفه چشم پزشکی خود دست بکشد و وارد بازارهای مالی و معامله گری شود، آموزش به معامله گران در سراسر جهان بود. با بیش از ۳۰ سال تجربه کاری در بازارهای مالی.

هدف ال بروکس، ارائه بهترین ابزارهای معاملاتی برای کمک به موفقیت معامله گران بود.

جان مورفی

 

جان مورفی (John J. Murphy)

جان جی مورفی تحلیلگر بازار مالی آمریکا و پدر تحلیل تکنیکال .

جان جی مورفی در اواخر دهه ۱۹۶۰ در رشته علوم سیاسی فارغ التحصیل شد.

اولین شغل وی دستیار مدیر سبدگردانی بود که به تحلیل بازار و سبدگردانی مشغول بود و نمودار سهام را منتشر می‌کرد.

در دهه ۱۹۷۰ جان جی مورفی برای مریل لینچ در بخش مدیریت اموال مشغول به فعالیت شد و بعد از مدتی به سمت مدیر تحلیل تکنیکال این شرکت منصوب شد.

در دهه ۱۹۸۰ مورفی به عنوان مشاور در دوره های شبانه در انستیتوی دارایی نیویورک تدریس خود را آغاز کرد.

در سال ۱۹۹۶ به منظور تولید محصولات آموزشی و تحلیل تکنیکال برای سرمایه گذاران به همراه موریس " طراح نرم افزار " ، شرکت مورفی موریس را تاسیس کرد.

در دوران تدریس خود ، اولین کتاب خود را با نام تحلیل تکنیکال بازارهای مالی منتشر کرد.

جان جی مورفی  از تحلیلگران برجسته در حوزه فارکس بوده و در شرکت استاک چارت میباشد.

وی کتاب های زیادی  تألیف کرده است که از مهمترین کتاب او می توان به تحلیل تکنیکال اشاره کرد. بعدها این کتاب را تجدید نظر و نظریات خود را گسترش داد و آن را تحت عنوان تحلیل تکنیکال بازارهای مالی منتشر کرد.

ریچارد وایکوف

ریچارد وایکوف (۱۹۳۴-۱۸۷۳) یکی از سلبریتی ‌های وال استریت

وایکوف از سن ۱۵ سالگی در کارگزاری آغاز به کار کرد و در سن ۲۵ سالگی شرکت کارگزاری خودش را تاسیس کرد و یکی از افراد پیشرو و تأثیرگذار در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری بود.

وایکوف با تکیه بر ارتباطات گسترده‌اش و مشاهداتش از بازار، تحلیل تکنیکال را گسترش داد.

وایکوف برای کار در کارگزاری، بازیِ بازیگران بزرگ و شیوه دستکاری بازار و درآمدهای هنگفت را نظاره می‌کرد و بررسی نمودارها و تراکنش‌های معاملات را آغاز کرد. او دریافته بود رفتار قیمت، بازتابی از اهداف و برنامه‌های کسانی است که بر بازار تسلط دارند و از این رو با شفافیت گفت می‌توانیم روند آینده بازار را بر پایه رفتار فعلی قیمت قضاوت کنیم.

روش‌های سرمایه‌گذاری وایکوف با بازدهی بالایی همراه بودند و پس از مدتی اشتیاقش به امر آموزش معطوف شد و افزون بر چاپ مجله وال استریت، چند کتاب نیز نوشت.

احساس وظیفه و نگاه مردم محور وایکوف، او را بر این داشت تا ۴۰ سال تجربه‌اندوزی در وال استریت را گردآوری کند و دستاوردهایش را به مردم منتقل کند.

وایکوف می‌خواست اصول و روش‌های موفقیت در وال استریت را به مردم نشان دهد. اصول و روش‌های وایکوف در یک دوره آموزشی تحت عنوان روش معامله‌گری و سرمایه‌گذاری ریچارد وایکوف در سال ۱۹۳۱ منتشر شد و دوره آموزشیِ دانش و شگردهای بازار سهام، منجر به شناخته شدن متدولوژی وایکوف شد.