ریچارد وایکوف

ریچارد وایکوف (۱۹۳۴-۱۸۷۳) یکی از سلبریتی ‌های وال استریت

وایکوف از سن ۱۵ سالگی در کارگزاری آغاز به کار کرد و در سن ۲۵ سالگی شرکت کارگزاری خودش را تاسیس کرد و یکی از افراد پیشرو و تأثیرگذار در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری بود.

وایکوف با تکیه بر ارتباطات گسترده‌اش و مشاهداتش از بازار، تحلیل تکنیکال را گسترش داد.

وایکوف برای کار در کارگزاری، بازیِ بازیگران بزرگ و شیوه دستکاری بازار و درآمدهای هنگفت را نظاره می‌کرد و بررسی نمودارها و تراکنش‌های معاملات را آغاز کرد. او دریافته بود رفتار قیمت، بازتابی از اهداف و برنامه‌های کسانی است که بر بازار تسلط دارند و از این رو با شفافیت گفت می‌توانیم روند آینده بازار را بر پایه رفتار فعلی قیمت قضاوت کنیم.

روش‌های سرمایه‌گذاری وایکوف با بازدهی بالایی همراه بودند و پس از مدتی اشتیاقش به امر آموزش معطوف شد و افزون بر چاپ مجله وال استریت، چند کتاب نیز نوشت.

احساس وظیفه و نگاه مردم محور وایکوف، او را بر این داشت تا ۴۰ سال تجربه‌اندوزی در وال استریت را گردآوری کند و دستاوردهایش را به مردم منتقل کند.

وایکوف می‌خواست اصول و روش‌های موفقیت در وال استریت را به مردم نشان دهد. اصول و روش‌های وایکوف در یک دوره آموزشی تحت عنوان روش معامله‌گری و سرمایه‌گذاری ریچارد وایکوف در سال ۱۹۳۱ منتشر شد و دوره آموزشیِ دانش و شگردهای بازار سهام، منجر به شناخته شدن متدولوژی وایکوف شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *